اطلاعیه مربوط به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

اطلاعیه مربوط به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی
 دو خبر مهم درباره دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی:ا- ادغام آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی 2- حذف آزمون ورودی تیزهوشان پایه ششم به هفتم.
طبق روال سالهای گذشته هر سال در اردیبهشت آزمون مدارس تیزهوشان و در خرداد ماه آزمون مدارس نمونه دولتی برگزار می شد. و دانش آموزان پایه ششم برای پایه هفتم و دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس ویژه پایه دهم به رقابت می پرداختند. اولا این رقابت برای دانش آموزان پایه ششم به هفتم خیلی سنگین بود و اثرات زیانبار زیادی در روحیه شاداب کودکان ابتدایی به جا می گذاشت. یعنی برای این که از دوستان خود جا نمانند مجبور بودند از همان پایه اول ابتدایی با ترس و استرس دست و پنجه نرم کنند تا بتوانند در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان که در حد تقریبا مشکلی برگزار می شد، موفق شوند. در واقع بسیاری از دانش آموزان مقطع ابتدایی شایستگی ورود به مدارس تیزهوشان را داشتند، اما به دلیل پذیرش محدود در این مدارس امتیاز لازم را کسب نمی کردند و این برای روحیه کودکان بسیار ناخوشایند بود و اثرات زیانبار این شکست به عنوان اولین شکست زندگی می توانست اعتماد به نفس کودکان پایه ششم به هفتم را نابود کند.
این حذف آزمون برای مقطع متوسطه اول بود. برای مقطع متوسطه دوم نیز تغییراتی در ورود به این مدارس ایجاد شده است و مانند آزمون کنکور سراسری که با دانشگاه آزاد ادغام شد، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای پایه نهم به دهم ادغام شده و در واقع یک آزمون برگزار خواهد شد.و دانش آموزان مجبور نیستند با منابع متفاوت در دو زمان در سر جلسه حضور یابند. در نهایت اضطراب و استرس آزمون کمتر خواهد شد. با این روش می توان شادابی و نشاط و مهارت آموزی را به مدارس ابتدایی برگرداند.
مشاوره تحصیلی درخت دانش
جهت دریافت اطلاعات و رفع سوالات و ابهامات تحصیلی خود و همچنین برنامه ریزی درسی تیزهوشان و نمونه دولتی و دریافت منابع کمک درسی جدید و برنامه ریزی آزمون پایه نهم به دهم در سراسر ایران بدون نیاز به گرفتن پیش شماره از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن 9099072943 تماس بگیرید تا مشاوران مجرب و آگاه درخت دانش شما را در رفع نیازهای تحصیلی و ارائه اطلاعات به روز راهنمایی نمایند.امنبع این نوشته : منبع
آزمون ,مدارس ,تیزهوشان ,پایه ,دانش ,نمونه ,نمونه دولتی ,دانش آموزان ,مدارس تیزهوشان ,آزمون ورودی ,آموزان پایه ,ورودی مدارس تیزهوشان ,آزمون ورود